cennik tablica-informacyjna kontakt jak dojechać
ciekawe tematy Nasza dieta pod kontrolą specjalisty

Nasza dieta pod kontrolą specjalisty

Dlaczego warto korzystać z porad dietetyka?

Najskuteczniejsze odchudzanie to takie, które przeprowadzone jest pod okiem specjalisty. Bardzo często połączone jest z leczeniem żywieniowym, bowiem bardzo duża liczba schorzeń wymaga leczenia dietą (choroby sercowo-naczyniowe, schorzenia przewodu pokarmowego czy choroby autoimmunologiczne).

Dietetyk komponuje indywidualnie dobrany jadłospis uwzględniający występujące choroby, nietolerancje pokarmowe czy upodobania smakowe w ten sposób aby, zapewnić zapotrzebowanie na wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Posiłki i ich kaloryczność , są tak dobierane by redukcja zbędnej masy ciała i leczenie schorzeń korzystnie wpływały na zdrowie i samopoczucie Pacjenta. Korzystający z porad dietetyka uzyskują wiedzę na temat prawidłowego żywienia, co pozwala w sposób bezpieczny ustabilizować masę ciała na odpowiednim poziomie oraz osłabić lub wyeliminować dolegliwości chorobowe. Ważne jest nie tylko poznanie błędnych nawyków żywieniowych, ale też zmiana dotychczasowego stylu życia. Dieta dobrana przez wykwalifikowanego dietetyka jest odpowiednio dopasowana i zbilansowana . Jest to gwarancja odpowiedniego odżywienia organizmu, bezpiecznego leczenia chorób, spadku masy ciała oraz zapobiegania powrotu do sylwetki sprzed odchudzania czyli tzw. efekt jo-jo. Pacjent odwiedzający gabinet dietetyczny musi mieć jednak świadomość, że walka o nowe życie, ze zbędnymi kilogramami, to współpraca obu stron . Dietetyk to przede wszystkim osoba bardzo pomocna we wspieraniu Pacjenta, motywująca oraz kontrolująca uzyskiwane postępy terapii.

Konsultacja dietetyczna obejmuje:

  • obszerny wywiad żywieniowy i zdrowotny
  • dokładny pomiar masy i składu ciała wraz z interpretacją przeprowadzony na specjalistycznym analizatorze
  • analizę dotychczasowego sposobu żywienia, popełnianych błędów żywieniowych
  • wyznaczenie celu terapii

Kto powinien skorzystać z usług dietetyka ?

Usługi dietetyczne skierowane są zarówno dla osób zdrowych: z nadwagą i otyłością, uprawiających amatorsko i zawodowo sport, chcących zdrowo się odżywiać, dla kobiet w ciąży i matek karmiących, niemowląt, dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

Pomagamy także osobom zmagającym się z różnymi schorzeniami: alergiami i nietolerancjami pokarmowymi (celiakia), z cukrzycą , z dyslipidemią (hipercholesterolemią, hipertrigkicerydemią), z miażdżycą, z nadciśnieniem tętniczym, przy dysfunkcjach przewodu pokarmowego, z chorobami nerek, z chorobami tarczycy, dną moczanową, zaburzeniami odżywiania i innymi chorobami.